Przejdź do treści

O mnie

Jestem mamą i dobrze wiem, jak ważną rolę w życiu dziecka odgrywa książka i głośne – aktywne czytanie. Mam również świadomość tego, że każda twórcza forma spędzania czasu z dzieckiem jest bezcenna. Dlatego też wszystko, co robię w ramach projektu Kurka Bajdurka kręci się wokół różnych form zaangażowania dzieci i ich rodziców.

Moim celem i marzeniem jest rozbudzanie dziecięcej wyobraźni oraz zachęcanie, do jak najczęstszego sięgania po książki. Bo to one przecież w dużej mierze kształtują człowieka.

Z doświadczenia wiem, że wspólne czytanie na głos to znakomity pretekst do tego, by miło i dobrze spędzić z dziećmi czas. To bliskość i chwile niczym niezmąconej radości, których nikt Wam nie odbierze. Czytając dzieciom na głos rozwijamy ich język, wrażliwość i inteligencję. Uczymy w ten sposób systemu wartości i rozwijamy wyobraźnię. Pamiętajcie o tym, gdy wspólnie siadacie do książki z Waszym dzieckiem. 

Jak to się zaczęło?

Do pewnych decyzji trzeba dojrzeć. Najpierw dojrzewała we mnie potrzeba stworzenia książki będącej sumą moich doświadczeń i marzeń literackich. Potem dojrzewała decyzja o samodzielnym jej wydaniu. Tak powstała Kurka Bajdurka.

Moja książka

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to mój debiut literacki. Mam nadzieję, że przygody szalonej Bajdurki i jej wiernego przyjaciela Myszatego na tyle się Wam spodobają, że będziecie chcieli wrócić po więcej. Jeśli tak będzie, spodziewajcie się kolejnych części przygód Bajdurki.

Moja gra

 „Kurka Bajdurka – memo” to gra dla całej rodziny i idealny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dziećmi. Razem z nią możecie ćwiczyć pamięć, małą motorykę, logiczne myślenie, koncentrację i spostrzegawczość.

Bawcie się z Kurką Bajdurką na 3 różne sposoby!

Odszukajcie pary – klasyka memory :). 

Znajdźcie różnicę – wśród par są ukryte różnice (po jednym szczególe na parę). Zdołacie je odnaleźć :)? 

Ułóżcie historyjkę – rozwijaj u dziecka umiejętność opowiadania (relacje przyczyna – skutek oraz kolejność wydarzeń).

Więcej o grze znajdziecie >>TUTAJ<<.

Zobacz recenzje książki:

Detalistka.pl

Moje Czytadło

Wielokropki.pl

Z fascynacją o książkach

Mama i zabawa