Przejdź do treści

Kurka Bajdurka

Kurka Bajdurka

O CZYM JEST NASZA KSIĄŻKA?

Wszyscy wiedzą, że kury to szalone indywidualistki… A Bajdurka jest jedyna w swoim rodzaju – uwielbia snuć niestworzone historie, których wysłuchuje z reguły jej wierny kompan i zarazem najlepszy przyjaciel – Myszaty. Ta niezwykła przyjaźń daje impuls do wielu zaskakujących przygód, tak jak i tym razem, gdy wspólnie natrafiają na niecodzienne znalezisko.

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to urocza, rozbudzająca ciekawość świata i niezwykle angażująca opowieść. Z Bajdurką i Myszatym dzieci zdobywają cenne informacje o otaczającym nas świecie zwierząt i szukają odpowiedzi na stawiane w książce pytania. Fabuła skłania także do tworzenia własnych opowieści, pobudzając tym samym dziecięcą wyobraźnię.

DLA KOGO JEST KURKA BAJDURKA?

To książka, która fabułą oraz sposobem prowadzenia narracji zainteresuje zarówno 3-latka, jak i nawet 6 i 7-latka. Maluchy ucieszą elementy aktywizujące, jak pukanie do drzwi czy potrząsanie książką. Natomiast starszaki z pewnością zaciekawi wątek tajemniczego znaleziska.

AKTYWNE CZYTANIE Z KURKĄ BAJDURKĄ

Codzienne, głośne czytanie jest niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju Twojego dziecka. Pamiętaj również, że nic nie buduje z nim więzi tak, jak wspólnie spędzone chwile. Także te przy książce :).

A czym jest aktywne czytanie?

Lubię je określać również jako bliskie, głośne i uważne. To takie czytanie, które przede wszystkim skłania do pogłębionych rozmów o książce i świecie. Czytanie, które angażuje Ciebie i dziecko. Kiedy bawisz się tekstem, a dziecko daje się wciągnąć do wspólnej zabawy.

Kurka Bajdurka idealnie wpisuje się w ten sposób czytania dzięki pytaniom i poleceniom znajdującym się w jej wnętrzu. Dzięki temu łatwiej jest zaangażować się dziecku w fabułę i przeżywać ją wciąż na nowo.

W CZYM MOŻE CI POMÓC KURKA BAJDURKA

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to książka, która zawiera elementy interaktywne, aktywizujące Wasze czytanie. W czym więc może Ci pomóc?

– W poszerzeniu wiedzy o otaczającym nas świecie przyrody.

– W rozwinięciu mowy i powiększeniu zasobu słów Twojego dziecka.

– W nauce logicznego myślenia (przyczynowo – skutkowego).

– W rozwijaniu wyobraźni.

– W stworzeniu atmosfery zabawy i bliskości.

– W nawiązaniu i podtrzymaniu więzi oraz cudownych relacji z Twoim dzieckiem.

– W ucieczce przed nudą :)!

– W zaspokojeniu podstawowych potrzeb miłości, uwagi i poczucia bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Bajdurka - awers-rewers

KURKA BAJDURKA TO:

– wciągająca opowieść

– książka stworzona z dbałością o warstwę językową

– świat pełen przygód oraz przyrodniczych ciekawostek

– fabuła pełna humoru

– zabawa dla całej rodziny

– 36 stron z pięknymi i oryginalnymi ilustracjami

– solidna, szyto-klejona oprawa

Jak chcecie :)! Bajdurkę możecie czytać od deski do deskiwspak albo co drugą kartkę. Starajcie się przede wszystkim reagować na potrzeby dziecka. Jeśli ma ochotę tylko poprzeglądać ilustracje – zróbcie to i porozmawiajcie o tym, co się na nich dzieje. A może ma ochotę przystawać co chwilę, by zadawać Ci ciekawe pytania? Świetnie – potraktuj to jako kolejną okazję do tego, by wyjaśniać dziecku świat :).

O AUTORACH

Zuzanna Wiśniowska – to debiutująca autorka książek dla dzieci. Z wykształcenia polonistka. Prywatnie mama dwójki dzieci, dla których zajęła się właśnie pisaniem. Kocha zwierzęta i uwielbia z reguły snuć o nich niestworzone historie.

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury”, to jej debiut literacki, który ma nadzieję przerodzi się w obszerną serię przygód o szalonej kurce i jej wiernym przyjacielu Myszatym.

Nikola Hahn – ilustratorka oraz twórczyni ciekawych projektów graficznych. Z sukcesami projektuje okładki bestsellerowych książek oraz ilustruje ich wnętrza. Tworzy także wzory na przedmioty codziennego użytku. Lubi wyzwania, a szczególnie angażują ją projekty, w których ważne są empatia, równość i zrównoważony rozwój.

„Kurka Bajdurka – Śnieg, sanki i… dinozaury” to jej debiut ilustratorski na polu literatury dziecięcej. Narysowanie bohaterów oraz zwizualizowanie ich świata było dla autorki ekscytującym doświadczeniem i rozpoczęciem nowej, wspaniałej przygody z ilustrowaniem książek dla dzieci.

O BOHATERACH

Mówią o mnie, że jestem rezolutną gadułą o wesołym usposobieniu i to chyba prawda, bo zawsze mam coś do powiedzenia – choć nie zawsze mądrego ;). Uwielbiam czytać książki i pewnie dlatego już sporo wiem o świecie. Mam w zwyczaju snuć niestworzone historie, których z reguły wysłuchuje mój wierny kompan i zarazem najlepszy przyjaciel – Myszaty. Musicie też wiedzieć, że najbardziej na świecie lubię podróże. Wcale nie muszą być dalekie! My często wybieramy się np. na pobliskiego Śnieżnego Brzuchacza, który wiosną, latem i jesienią jest po prostu Brzuchaczem ;). Ważne, by dzielić wolne chwile z przyjaciółmi, takimi jak Myszaty. Wtedy jest najlepiej i trafiają się nam najdziwniejsze przygody :).

Aaa… No i dałabym się pokroić za herbatniczki! Trzymam je zawsze w szafce równo podzielone w pojemniczkach na trzy pory dnia: poranne (do drugiego śniadania), popołudniowe (jedzone po obiedzie) i wieczorne (na wieczorne podchrupywanki).

To chyba tyle, a jak chcecie wiedzieć więcej, to koniecznie zajrzyjcie do >>książki<<.

Mogę śmiało o sobie powiedzieć, że jestem uroczym lekkoduchem. Myszki już tak mają, że wszyscy się nad nami rozczulają. Nie powiem, czasem ten mój urok osobisty lubię wykorzystać :).

Kocham sport. O każdej porze roku w coś gram lub na czymś jeżdżę. Zimą zjeżdżam na sankach, a gdy śnieg stopnieje wsiadam na rower i gram w piłkę nożną. Już tak mam, że muszę się ruszać. Nie usiedzę! No nie potrafię :). Najchętniej to zawsze bym się z kimś ścigał :), np. z Bajdurką, bo z nią zawsze wygrywam :D! Lubię też psocić. Ale przyznajcie – bez żartów świat byłby zdecydowanie zbyt nudny!

Nie wiem jak to się dzieje, ale z Bajdurką zawsze coś się nam przytrafia. Mamy z reguły szalone przygody. Głównie przez to, że ona uwielbia opowiadać historie i doszukiwać się tego, czego nie ma… Ale dzięki temu świetnie się bawimy i przy okazji czegoś się dowiadujemy, jak na przykład wtedy gdy znaleźliśmy jajo dino…, no prawie… yyy… ale to znajdziecie w naszej książce, do której przeczytania bardzo Was zachęcam :).

OPINIE CZYTELNIKÓW

Ewka R - opinia
Ewa - opinia
Ania - opinia
Basik i Zuzik - opinia
Beata - opinia
Sylwia - opinia

KURKA BAJDURKA TO ŚWIETNY POMYSŁ NA PREZENT!

Kurka Bajdurka to cudowna towarzyszka dziecięcych przygód.

Jeśli więc szukasz wyjątkowej i nietuzinkowej propozycji dla dziecka, to kooo-koooniecznie sięgnij po „Kurkę Bajdurkę – Śnieg, sanki i… dinozaury”. To książka, do której dzieci uwielbiają wracać i przeżywać wciąż na nowo niesamowitą przygodę dwojga przyjaciół.

CHCESZ WIĘCEJ?

Dla prawdziwych miłośników Kurki Bajdurki mamy coś jeszcze – grę memory dla całej rodziny! Z Bajdurką nie ma nudy :).

Kurka Bajdurka – memo

Bawcie się aż na 3 różne sposoby!

Odszukajcie pary – klasyka memory :). 

Znajdźcie różnicę – wśród par są ukryte różnice (po jednym szczególe na parę). Zdołacie je odnaleźć :)? 

Ułóżcie historyjkę – rozwijaj u dziecka umiejętność opowiadania (relacje przyczyna – skutek oraz kolejność wydarzeń).